Αποτελέσματα ΥΠΠΟ 2014 (Α' φάση)

Ημ/νία: 20/10/2014
Α. Π.: ΥΠΠΟΑ/ΓΔΣΠ/ΔΙΘΕΧΟ/ΤΕΘΧ/269567/10084/3734/502

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ&ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
ΓΕΝ. Δ/ΝΣΗ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΘΕΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΧΟΡΟΥ ΤΜΗΜΑ
ΕΚΠ/ΣΗΣ ΘΕΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΧΟΡΟΥ
Ταχ. Δ/νση: Ρεθύμνου 1
Ταχ. Κώδικας: 101 86, Αθήνα
Τηλέφωνο: 210-8201752, 761

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ( pdf ΥΠΠΟ 1Mb )

Ανακοινώνεται ότι στις εισαγωγικές εξετάσεις των υποψηφίων σπουδαστών σχολικού έτους 2014-2015 των Ανώτερων Ιδιωτικών Σχολών Δραματικής Τέχνης (Τμήμα Υποκριτικής), που έγιναν από 11 Σεπτεμβρίου έως και 15 Οκτωβρίου 2014 πέτυχαν οι παρακάτω στα μαθήματα της Υποκριτικής και Απαγγελίας - Τραγουδιού:

  Επώνυμο Όνομα Πατρώνυμο
1. Αγγελίτσα Αικατερίνη Σταμάτιος
2. Αγγουράκη Παναγιώτα - Ερατώ Ζαχαρίας
3. Αηδονίδου Μαρία Κωνσταντίνος
4. Αθανασιάδης Στέφανος Ανδρέας
5. Αθανασίου Ιούλιος-Καίσαρ Αθανάσιος
6. Αϊβαζίδη Σωτηρία Αβραάμ
7. Αλεξανδρόπουλος Παρασκευάς Ιωάννης
8. Αλέξης Κωνσταντίνος Δημήτριος
9. Αλεξοπούλου Μαρία Αλέξιος
10. Αμανατίδη Χρυσόθεμις Βασίλειος
11. Αναστασίου Σάρα Κωνσταντίνος
12. Ανδρονικίδου Ευαγγελία Παναγιώτης
13. Άνθη Μαλβίνα Κωνσταντίνος
14. Αντωνίνη Ελένη - Μαρία Αντώνιος
15. Ανύση Αριστέα-Αγάπη Κωνσταντίνος
16. Αποστολοπούλου Ιωάννα Κωνσταντίνος
17. Αργύρη Φανή Ευστάθιος
18. Αργυρόπουλος Παναγιώτης Μενέλαος
19. Αρμύρα Χαρίκλεια Βασίλειος
20. Ασσιώτη Όλγα Ανδρέας
21. Αυγεράκη Αναστασία Στέργιος
22. Αχιλλεοπούλου Ζαχαρή Πέτρος
23. Βαρβαρέσος Ιωάννης Ευάγγελος
24. Βαρελά Ιφιγένεια Γεώργιος
25. Βάρελης Κωνσταντίνος-Αναστάσιος Δημοσθένης
26. Βασιλάκη Μαρία-Αρετή Απόστολος
27. Βασιλακοπούλου Θεώνη Ανδρέας
28. Βάσιλας Στυλιανός Γεώργιος
29. Βασιλείου Ανδρέας Σπυρίδων
30. Βέργη Ρουμπίνη Κωνσταντίνος
31. Βερούχη Παναγιώτα Ευάγγελος
32. Βολίκα Αικατερίνη-Ζωή Κίμων
33. Βρετός Μιχαήλ Πετρακ
34. Γεωργακόπουλος Κωνσταντίνος Γεώργιος
35. Γεωργοσοπούλου Ναταλία Γεώργιος
36. Γιακουμή Βασιλική Μιχαήλ
37. Γιαννουλάτου Πελαγία Πέτρος
38. Γκέγκα (Gega) Γκίλντα (Gilda) Κόστα (Kosta)
39. Γκίκα Ραλλού Βότσαλος
40. Γκόσιος Αλκιβιάδης Κωνσταντίνος
41. Γλύκας Μικές Παναγιώτης
42. Γλωσσιώτη Μελίνα-Μαρία Κωνσταντίνος
43. Γουργουλιός Παναγιώτης Βελισσάριος
44. Γρηγοριάδου Βασιλική Γρηγόριος
45. Γρηγοριάδου Λήδα- Μαρία Μιχαήλ
46. Γρύλλη Φανή Θεολόγος
47. Δαμανάκης Αλέξανδρος-Ορφέας Κωνσταντίνος
48. Δαμίγου Ήρα Ιωάννης
49. Δελακούρα Ελένη Βασίλειος
50. Δεσύπρη Ραίς Παναγιώτης
51. Δημητρίου Ευαγγελία Απόστολος
52. Δήμου Γεωργία Ευστάθιος
53. Δούσης Κίμων Ιωάννης
54. Δρεμέτσικα Χριστίνα Δημήτριος
55. Έλληνα Αναϊς Γρηγόριος
56. Ευαγγέλου Ιωάννα Ευάγγελος
57. Ζαμάνη Μαρία Δημήτριος
58. Ζαχαριάδου Κυριακή Γεώργιος
59. Ζάχρα Παυλίνα Λορέντζο
60. Ζεγκίνογλου Νικόλαος Παναγιώτης
61. Ζέρβα Μαρίνα-Βαρβάρα Δημήτριος
62. Ζιώγαλας Γεώργιος Δημήτριος
63. Ζοται (Zotaj) Κριστέλα (Kristela) Κουιτιμ
64. Ζουρελίδου Ελένη Συμεών
65. Ζωγράφος Κωνσταντίνος Νομικός
66. Ζωνίτσα Σοφία Παναγιώτης
67. Ηλιαδέλη Άννα Φώτιος
68. Ηλιάδη Άλκηστη Γεώργιος
69. Θεοδωροπούλου Δήμητρα-Σπυριδούλα Γεώργιος
70. Θεοδώρου - Γκλίναβος Στυλιανός Γεώργιος
71. Θεοφιλάτος Αναστάσιος Ευάγγελος
72. Ιωάννου - Παπανεοφύτου Ειρήνη Αγάπιος
73. Καλαβρυτινού Σπυριδούλα Ανδρέας
74. Καλαϊτζίδου Σόνια Θεόδωρος
75. Καλλέργης Αριστείδης Στυλιανός
76. Καλλιγά Πάολα Αθανάσιος
77. Καλογεροπούλου Αλεξία-Εύα Χρήστος
78. Καλοδούκα Ελένη Κωνσταντίνος
79. Καλοχριστιανάκη Αικατερίνη Γεώργιος
80. Καπράνου Σοφία Γεώργιος
81. Καραδήμου Αικατερίνη Χρήστος
82. Καραναστάση Αλεξάνδρα Παναγιώτης
83. Καρβούνη Δανάη Χρήστος
84. Καρκανίδα Ελένη Παύλος
85. Κασιμάτη Ισαβέλλα Βασίλειος
86. Κατερίνη Βασιλική Στυλιανός
87. Κατσίλα Γεωργία Δημήτριος
88. Κατσούρα Κωνσταντίνα Ευάγγελος
89. Κεφαλά Αιμιλία Βασίλειος
90. Κιναλόπουλος Σταύρος Ιωάννης
91. Κόκα Ιωάννα Γιώργο
92. Κολοβού Μαρία Νικόλαος
93. Κομνηνακίδου Μαρία Ιωάννης
94. Κοντογεώργη Ελευθερία Βύρων
95. Κοντόε Ευγενία Κωνσταντίνος
96. Κόττα Μαρία Βασίλειος
97. Κούκου Κωνσταντίνα Ευάγγελος
98. Κουκουδάκης Σταύρος Ευάγγελος
99. Κουκουλιάτρα Άννα Ζήσης
100. Κουριώτης Ιωάννης Σταύρος
101. Κουτσουβέρη Ευφροσύνη Γεώργιος
102. Κουτσόφτας Αντρέας Μάριος
103. Κρητικόπουλος Μάριος Βασίλειος
104. Κρίνου ʼννα Αντώνιος
105. Κυπαρίσσης Μενέλαος Παναγιώτης
106. Κωνσταντέας Λάμπρος Χρήστος
107. Κωνσταντίνου Ειρήνη Κωνσταντίνος
108. Κωνσταντίνου Μαρίνα Νίκος
109. Κωστής Αλέξανδρος Θωμάς
110. Λαζαροπούλου Δάφνη Παύλος
111. Λαουλάκος Αναστάσιος-Συμεών Ηλίας-Συμεών
112. Λατουσάκης Ιωάννης Νικόλαος
113. Λεόντιος Παρασκευάς Παναγιώτης
114. Λοξας Γεώργιος-Αντώνιος Παναγιώτης
115. Λούβαρη-Φασόη Αικατερίνη Βασίλειος
116. Λώλου Νεφέλη Ιωάννης
117. Μαγγίνα Ηλέκτρα Θεοδόσιος
118. Μακρή Στεφανία Δημήτριος
119. Μακριδάκης Κωνσταντίνος Εμμανουήλ
120. Μαλκουτζή Δόμνα Γεώργιος
121. Μανόλογλου Θεόφιλος Σταύρος
122. Μανούρη Ελευθερία Χρήστος
123. Μαυροειδοπούλου Γεωργία Βασίλειος
124. Μαυροπούλου Αναστασία Δημήτριος
125. Μελαχροινού Ευτυχία-Ελένη Γεώργιος
126. Μεσαναγρενού Αρετή Δημήτριος
127. Μηλιαράκης Ιωσήφ Εμμανουήλ
128. Μιχαηλίδη Ελένη-Γκόλφω Μιχαήλ
129. Μιχάλογλου Αικατερίνη Χρήστος
130. Μίχας Νικόλαος Παναγιώτης
131. Μπάλκου - Παπαδοπούλου Ειρήνη Μιλτιάδης
132. Μπαλτσίδου Μελανία Αβραάμ
133. Μπάρτζου Μαριάννα Κωνσταντίνος
134. Μπάσιου Δήμητρα Παναγιώτης
135. Μπαφέρου Ηλιάνα Γεώργιος
136. Μπελοπούλου Κατερίνα - Μυρτώ- Μελλισάνθη Χρήστος
137. Μπενίση Ελισάβετ Κωνσταντίνος
138. Μπιμπλή Παναγιώτα Νικόλαος
139. Μπισιώτη Αναστασία-Ήλια Νικόλαος
140. Μπλαζάκη Ισμήνη Νικόλαος
141. Μπουκαούρης Γεώργιος Σπυρίδων
142. Νικητάκη Δάφνη Φώτιος
143. Νικολιουδάκη Αφροδίτη Κωνσταντίνος
144. Νίνης Στυλιανός Χρήστος
145. Νταούλης Δημήτριος Γεώργιος
146. Ντούρος Νικόλαος Χρήστος
147. Ξαφέλη Χριστίνα Δημήτριος
148. Ξενάκη Ελένη Νικόλαος
149. Ξένου Μαρία Αλέξιος
150. Οικονομάκη Γρηγορία-Καλλιόπη Νικήτας
151. Οικονόμου Βικτώρια-Νεφέλη Γεώργιος
152. Πάγκαλου Μαρία Αλέξανδρος
153. Παναγιωτόπουλος Παναγιώτης Δημήτριος
154. Παναγιώτου Νικολέττα Αλέξανδρος
155. Παναγιώτου Μαρία-Ελπίδα Γεώργιος
156. Πανταζόπουλος Κωνσταντίνος Φώτιος
157. Παπαδάκη Φωτεινή Γεώργιος
158. Παπαδημητρίου Βασίλειος Νικόλαος
159. Παπαπαναγιώτου Χρυσούλα Παναγιώτης
160. Παπαστυλιανού Σοφία Μιχαήλ
161. Παπατριανταφύλλου Χριστίνα Ανδρέας
162. Παππά Ναταλία-Λυδία Κωνσταντίνος
163. Παράσης Κωνσταντίνος Ανέστης
164. Πατεράκης Γεώργιος Εμμανουήλ
165. Παύλου Νίκη Μάριος
166. Πεπέ Μαρία Νικόλαος
167. Περιστέρης Ερμής-Γεώργιος Ανδρέας
168. Πετρίδης Κωνσταντίνος Θωμάς
169. Πετροπούλου Ευσταθία Χρήστος
170. Πουλίδα Ελεάννα Βασίλειος
171. Πουράνη Αδαμαντία Γεώργιος
172. Πουρνάρα Σωτηρία Γεώργιος
173. Πρέκα Ευθυμία Διογένης
174. Ράβναλη Ελισάβετ Δημήτριος
175. Ρηγοπούλου Αθανασία ΘΙεόδωρος
176. Ρουσάκη Στυλιανή Δημήτριος
177. Ρουχάτζε(Rukhadze) Μαριάμ (Mariam) Γκριγκόλ
178. Σαββόγλου Άννα Κυριάκος
179. Σακελλαρίου Ευφροσύνη Κωνσταντίνος
180. Σγουράκη Λυδία Χαρίλαος
181. Σιώτου Μαρίνα-Μαρία Κωνσταντίνος
182. Σκόδρας Ιωάννης Αθανάσιος
183. Σμυρνιώτη Κωνσταντίνα Ευάγγελος
184. Σολδάτου Σοφία-Μαίρη Αλέξανδρος
185. Σουλελέ Ιωάννα Χρήστος
186. Σπανοπούλου Μαγδαληνή-ʼννα Ηλίας
187. Σπανούλη Δήμητρα Μιχαήλ
188. Σπετσιέρη Μελίνα Θεόφραστος
189. Σπηλιωτοπούλου Αλεξάνδρα Χαράλαμπος
190. Σπυρόπουλος Αριστοτέλης Κωνσταντίνος
191. Στενού Αλίκη Νικόλαος
192. Στεργίου Ελευθερία- Παναγιώτα Νικόλαος
193. Στεργίου Μαρία-Ελένη Αθανάσιος
194. Συκινιώτης Παναγιώτης Νικόλαος
195. Σωτηριάδου Χριστίνα Ιωάννης
196. Σωτηροπούλου Νεφέλη Νικήτας
197. Σωτηροπούλου Στεφανία Ηλίας
198. Τακτικάκης Μιχαήλ Γεώργιος
199. Τεκνετσίδου Αντωνία Πάρις
200. Τζουρέλη Ειρήνη Γεώργιος
201. Τοπάλογλου Ηλίας - Άρης Σταύρος
202. Τόπη Ευτυχία Χρήστος
203. Τριβυζά Σοφία-Ελένη-Αικατερίνη Σωτήριος
204. Τρίτσου Αγγελική Διονύσιος
205. Τσάβεζ Νάταλι-Τερέζα Νιούφλο-Νέστωρ
206. Τσέλιου Ελένη Ορέστης
207. Τσιμάς Θεόφιλος Αναστάσιος
208. Τσιρίγου Ευθαλία-Άννα Ανδρέας
209. Τσοτσώνη Γεωργία Άγγελος
210. Τσούρμα Θεωνή Ανδρέας
211. Τσούτση Αναστασία Αντώνιος
212. Υφαντή Γεωργία Νικόλαος
213. Φαναριώτης Γεώργιος-Αλέξανδρος Ηλίας
214. Φιλιαγκου Βασιλική Γεώργιος
215. Φιλίδου Δανάη-Αρσενία Παύλος
216. Φλουρή Θέκλα Αρίστος
217. Χαλκίδης Ευθύμιος Θεόφιλος
218. Χατζή Μαρία Αθανάσιος
219. Χατζηθεοδοσίου Μαρίνα Παναγιώτης
220. Χατζηϊωάννου ʼλκηστις Αντώνιος
221. Χατζηκυριάκου Βασιλεία Αντώνιος
222. Χονδρογιάννη Ελένη Παναγιώτης
223. Χουσάκος Γεώργιος Λεωνίδας
224. Χρήστου Αικατερίνη Ευάγγελος
225. Ψωμά Ευτυχία Ιωάννης

Οι γραπτές εξετάσεις στο μάθημα των Στοιχειωδών Γνώσεων Ιστορίας Θεάτρου και Λογοτεχνίας, θα δοθούν την Πέμπτη 30 Οκτωβρίου 2014 στην αίθουσα συνεδριάσεων της Παλαιάς Βουλής, οδός Σταδίου - Πλ. Κολοκοτρώνη, Σύνταγμα, Αθήνα, ως εξής:

Ωρα 9.00 πμ Από Αγγελίτσα Αικατερίνη έως και Λόξας Γεώργιος-Αντώνιος

Ώρα 11.00 πμ Από Λούβαρη-Φασόη Αικατερίνη έως και Ψωμά Ευτυχία

Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέλθουν μισή ώρα πριν την έναρξη της εξέτασης και να έχουν μαζί τους την αστυνομική τους ταυτότητα ή άλλο επίσημο αποδεικτικό έγγραφο της ταυτότητάς τους.

Ο Αναπληρωτής Προϊστάμενος της Διεύθυνσης

Αντώνης Σκλεπάρης


 

Αθήνα, 20 Οκτωβρίου 2014
Αριθ. πρωτ :ΥΠΠΟΑ/ΓΔΣΠ/ΔΙΘΕΧΟ/ΤΕΘΧ/

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
ΓΕΝ. Δ/ΝΣΗ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΘΕΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΧΟΡΟΥ
ΤΜΗΜΑ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΘΕΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΧΟΡΟΥ
Ρεθύμνου 1, Τ.Κ. 101 86 ΑΘΗΝΑ
Τηλέφωνο: 210 8201752-747

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ανακοινώνουμε ότι στις Εισαγωγικές Εξετάσεις « Εξαιρετικών Ταλέντων» της 10ης Σεπτεμβρίου 2014 ( Ν. 1158/81, άρθρο 12 παρ. 3), για εισαγωγή στις Ανώτερες Ιδιωτικές Σχολές Δραματικής Τέχνης ( Τμ. Υποκριτικής) σχολικού έτους 2014-2015, πέτυχε η Κεφάλα Πηγή του Σπυρίδωνα.

Ο Αναπληρωτής Προϊστάμενος της Διεύθυνσης

Αντώνης Σκλεπάρης



Η ανακοίνωση εδώ έχει ενημερωτικό χαρακτήρα και μόνο. Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να επιβεβαιώνουν και μόνοι τους την εγκυρότητα και την ορθότητα του παρόντος από τις αναρτήσεις του Υπουργείου Πολιτισμού.

Τηλέφωνο-Διεύνθυση

logo

"Ανώτερη Σχολή Δραματικής Τέχνης
Μαίρης Βογιατζή Τράγκα - Ε.Π.Κ.Ε."
Μπουμπουλίνας και Δεληγιάννη 19,
τκ. 106 82 ,Αρχαιολογικό Μουσείο - Κέντρο - Αθήνα
Τηλέφωνο: 210 - 82 31 790
Κινητό: 698 05 88 063 (what'up)