Ανώτερη Σχολή Δραματικής Τέχνης

Μαίρης Βογιατζή Τράγκα

Πρόγραμμα Εισαγωγικών ΥΠΠΟ 2016

 

Αθήνα 22 Σεπτεμβρίου 2016
ΑΠ: ΥΠΠΟΑ/ΓΔΣΠ/ΔΚΕ/ΤΕΘΧ/309070/9100/4266/2423

Ανακοίνωση Προγράμματος
Εισαγωγικών Εξετάσεων
Ανωτέρων Σχολών Δραματικής Τέχνης 2016-17

(pdf αρχείο για εκτύπωση)

Ανακοινώνεται ότι οι Εισαγωγικές Εξετάσεις των υποψηφίων σπουδαστών των Ανωτέρων Σχολών Δραματικής Τέχνης (Τμ. Υποκριτικής), σχολ. έτους 2016-17, θα διενεργηθούν σύμφωνα με την Προκήρυξη του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού, αριθ. ΥΠΠΟΑ/ΓΔΣΠ/ΔΚΕ/ΤΕΘΧ/264648/6928/2886/1376/9.8.2016 (ΦΕΚ 2525/Β/16.9.2016 ΑΔΑ: Ω9ΤΖ4653Π4-Ω15), στα μαθήματα "Υποκριτική" και "Απαγγελία-Τραγούδι" ως ακολούθως:

Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Αβραμοπούλου Παναγιώτα έως και Αντωνίου Νικολίτσα

Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Αντωνοπούλου Γεωργία έως και Βούλγαρη Ιωάννα

Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Βουτετάκης Βασίλειος έως και Γκιουλεμέ Ξένια-Μαρία

Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Γκοροπούλου Δέσπουνα έως και Διακονικόλας Ιωάννης

Τρίτη 4 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Διάλλας Ευάγγελος έως και Ζουμή Δέσποινα

Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Ζουρμπάνου Δροσούλα-Άννα έως και Καλογεροπούλου Φωτεινή

Πέμπτη 6 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Καλογήρου Αλεξάνδρα έως και Καρύδη-Ψαράκου Μαρία

Παρασκευή 7 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Καστόρης-Κατσαμάγκας Ιάσων έως και Κομίνου Αμαλία

Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Κονδάκη Μαρία-Μαρίνα έως και Κυπραίου Χριστίνα

Τρίτη 11 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Κυπριανού Ειρήνη έως και Λόντου Ανδρέας

Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Λουβάρη Αγγελική έως και Μασούρας Βασίλειος

Πέμπτη 13 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Μαστρογιαννόπουλος Στέφανος έως και Μουργελά Βασιλική-Χριστίνα

Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Μουτζίκη Μαρία έως και Νατάν Χριστίνα

Δευτέρα 17 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Νάτση Ελένη εώς και Ορφανός Μαρίνος

Τρίτη 18 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Ορφανού Σοφία έως και Παπακωνσταντίνου Αθηνά

Τετάρτη 19 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Παπακωνσταντίνου Δήμητρα έως και Πιπιλιού Μαρία

Πέμπτη 29 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Πίσχου Βαρβάρα-Ευαγγελία έως και Σαραφίδη Πηνελόπη

Παρασκευή 21 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Σαχινιάν Ναρότ έως και Σπύρου Βαλεντίνη-Ραφαηλία

Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Σπύρου Σοφία έως και Τεκάκης Νικόλαος

Τρίτη 25 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Τερζή Φωτεινή έως και Τσικές Μάριος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Τσικριτσάκη Δήμητρα έως και Φουρνάράκη Αναστασία

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Φουρναράκη Μαρία έως και Χριστόπουλος Κωνσταντίνος

Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 09:00 π.μ
Από Χριστοπούλου Χρυσαλένα έως και Ψωμιάδου Βενετία

Οδηγίες Προς τους Υποψηφίους

1. Ο τόπος διεξαγωγής των εξετάσεων, τόσο για τους απόφοιτους λυκείου, όσο και για την κατηγορία των "εξαιρετικών ταλέντων", θα προσδιοριστεί με νεότερη ανακοίνωση.

2. Οι υποψήφιοι θα πρέπει να προσέρχονται τουλάχιστον 20 λεπτά πριν την προγραμματισμένη ώρα έναρξης των εξετάσεων.

3. Οι γραπτές εξετάσεις στο μάθημα "Στοιχειώδεις Θεωρητικές Γνώσεις Ιστορίας Θεάτρου και Λογοτεχνίας" θα διενεργηθούν μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων στα μαθήματα "Υποκριτική" και "Απαγγελία-Τραγούδι".

4. Οι υποψήφιοι, κατά την έναρξη και διάρκεια των εξετάσεων πρέπει να έχουν απαραιτήτως μαζί τους αστυνομική ταυτότητα ή άλλο επίσημο αποδεικτικό έγγραφο της ταυτότητάς τους.


 

Η ανακοίνωση εδώ έχει ενημερωτικό χαρακτήρα και μόνο. Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να επιβεβαιώνουν και μόνοι τους την εγκυρότητα και την ορθότητα του παρόντος από τις αναρτήσεις του Υπουργείου Πολιτισμού.

Page on Facebook

Τηλέφωνο-Διεύνθυση

logo

"Ανώτερη Σχολή Δραματικής Τέχνης
Μαίρης Βογιατζή Τράγκα - Ε.Π.Κ.Ε."
Μπουμπουλίνας και Δεληγιάννη 19,
τκ. 106 82 ,Αρχαιολογικό Μουσείο - Κέντρο - Αθήνα
Τηλέφωνο: 210 - 82 31 790
Κινητό: 698 05 88 063 (what'up)