Αποτελέσματα ΥΠΠΟ 2017 (Τελικά)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ
Εγγραφές έως 27/11/2017

Ανακοινώνουμε ότι στις Εισαγωγικές Εξετάσεις των υποψηφίων σπουδαστών Ανωτέρων Σχολών Δραματικής Τέχνης (Τμήμα Υποκριτικής), σχολικού έτους 2017-18, που διεξήχθησαν σύμφωνα με την αριθ. ΥΠΠοΑ/ΓΔΣΠ/ΔΚΕ/ΤΕΘΧ/ 320808/7683/3133/1249/9.8.2017 (ΦΕΚ 2858/Β/2017) Προκήρυξη των Εισαγωγικών Εξετάσεων του ΥΠΠΟΑ, πέτυχαν οι κάτωθι:

1. Αβδελοπούλου Ιωάννα Χρήστος
2. Αβραμίδου Κλεονίκη Δημήτριος
3. Αγαλίδου Ιουλία Σάββας
4. Αγαπίου Νέδη Σωτήριος
5. Αϊμαλιώτη Πολυξένη Ιωάννης
6. Ακαμωτάκη Ραφαέλα Νικόλαος
7. Αλπανίδου Ελωρίς Ευάγγελος
8. Αμπατζή Ειρήνη - Χριστίνα Νικόλαος
9. Άμσελεμ - Τσούμπου Μύριαμ - Αφροδίτη Μοσέ
10. Ανγκελί (Angjeli) Τζοάνα (Xhoana) Βαγγέλ (Vangjel)
11. Ανδριανού Αικατερίνη Ηλίας
12. Ανδριολάτου Κλεάνθη Διονύσιος
13. Ανταμπούφη - Δούμου Καλλιόπη Νικόλαος
14. Αποσκίτης Ιωάννης Λεωνίδας
15. Αρβανίτης Δημήτριος Σπύρος
16. Ασημένιος Σπυρίδων Ιωάννης
17. Ασπρομάλλη Ευδοκία Παναγιώτης
18. Βάρσος Ιωάννης Εμμανουήλ
19. Βασιλειάδου Νοεμή Βασίλειος
20. Βασιλείου Βασίλης Χρυσόστομος
21. Βασιλόπουλος Αλέξανδρος - Βασίλειος Σπυρίδων
22. Βατικιώτη Μαρία - Γκρατσια Κυριάκος
23. Βελισσάρη Μελπομένη Σάββας
24. Βερέμη Αργυρώ - Ελένη Γεώργιος
25. Βιδάλη Στυλιανή Γεώργιος
26. Βλάχου Κωνσταντίνα Γεώργιος
27. Βουλαδάκη Αικατερίνη Χρήστος
28. Βράχας Θεόδωρος Παντελής
29. Γαλιμή Ιωάννα Δημήτριος
30. Γεωρβασάκη - Ηλιοπούλου Νικίτα Χαρίδημος
31. Γεωργάκα Μαρία Κωνσταντίνος
32. Γεωργιλή Ευγενία Σπυρίδων
33. Γεωργίου Ελένη Εμμανουήλ
34. Γεωργοσοπούλου Ναταλία Γεώργιος
35. Γεωργούλας Αναστάσιος Χρήστος
36. Γιαννακόπουλος Λάζαρος Κωνσταντίνος
37. Γιαννοπούλου Αγάπη- Παρασκευή Καλλιόπη
38. Γιολτζοπούλου Αργυρώ Σπυρίδων
39. Γκέγκα - Κοντζαμάνη Χριστίνα Νικόλαος
40. Γκέκα Σπυριδούλα Βασίλειος
41. Γκένιος Πασχάλης Βασίλειος
42. Γκιζώρη Σταυριανή Αλέξανδρος
43. Γραμμένου Δανάη - Αμαλία Δημήτριος
44. Δασκαλάκη Μαρία Κωνσταντίνος
45. Δερβεντζής Χρήστος Σπυρίδων
46. Δημακοπούλου Αγγελική Παναγιώτης
47. Δουβή Αικατερίνη Στυλιανός
48. Δρούγκας Ευάγγελος Νικόλαος
49. Εμμανουηλίδου Σοφία Κυριάκος
50. Ευθυμίου Κωνσταντίνα Αθανάσιος
51. Ζαχαρία Αποστολία Λεωνίδας
52. Ζέρβας Δημήτριος Παναγιώτης
53. Ζιώτας Κοσμάς Γεώργιος
54. Ηρειώτου Ελευθερία Νικόλαος
55. Θεοδότου Στεφανία Σοφοκλής
56. Θεοδωράκη Αργυρώ- Χριστίνα Σταύρος
57. Θεοδωράκης Μιχαήλ - Παρασκευάς Νεκτάριος
58. Θεοδωρακόπουλος Θεόδωρος Παναγιώτης
59. Θεοχάρη Έλσα Στέφανος
60. Ιωαννίδης Ευθύμιος Ηλίας
61. Κακακιός Γεώργιος Ιωάννης
62. Κακαφώνη - Δελακά Ελισάβετ Κωνσταντίνος
63. Καλλιοντζή Μαρία Δημήτριος
64. Καλλιτσάντση Ιωάννα Ιωάννης
65. Καμμένου Βασίλεια Δημήτριος
66. Καμπίτση Εμμανουέλα Χαράλαμπος
67. Κανάκης Βασίλειος Μελέτιος
68. Κανελλόπουλος Περικλής Δημήτριος
69. Κανιγαρίδου Μαρία Κυριάκος
70. Καντεμνίδη Ναταλία Αναστάσιος
71. Καραγιάννη Δήμητρα Δημήτριος
72. Καραγιάννης Σωτήριος Γεώργιος
73. Καραγιώργου Δήμητρα Δημήτριος
74. Καραπάνου Ευαγγελία Βασίλειος
75. Κατούνης Νικόλαος Δημήτριος
76. Κατσόρχη Σοφία Κυριάκος
77. Καφφετζή Κωνσταντίνα Νικόλαος
78. Κεκρίδης Σπυρίδων Νικόλαος
79. Κεφαλά Αιμιλία Βασίλειος
80. Κεφαλά Άννα- Πωλίνα Ιωάννης
81. Κλείδωνα Στυλιανή Γεώργιος
82. Κοκκινίδου Δέσποινα Χρήστος
83. Κοκκινίδου Μαρία Αβραάμ
84. Κόκκινου Γεωργία Νικόλαος
85. Κολιάκη Ευαγγελία Απόστολος
86. Κολλιός Δημήτριος Ιωάννης
87. Κολοκυθά Στυλιανή Αναστάσιος
88. Κόμινου Αμαλία Σπυρίδων
89. Κομνηνόγλου Γεώργιος Πάτροκλος
90. Κοντογούρη Αικατερίνη Κωνσταντίνος
91. Κοντός Μιχαήλ Γεώργιος
92. Κορλός Αθανάσιος Αναστάσιος
93. Κοσμάς Ευριπίδης Εμμανουήλ
94. Κοτρίδου Βασιλική Νικόλαος
95. Κουμπιάδης Γεώργιος Κωνσταντίνος
96. Κουρουπάκη Σώζουσα Γεώργιος
97. Κουτσιούρη Ιωάννα Αθανάσιος
98. Κυριάκης Στέφανος Σωτήριος
99. Λαμπροπούλου Ελένη Απόστολος
100. Λεγάκη Κυριακή Ιωάννης
101. Λεπτοκαροπούλου Άρτεμις Σπυρίδων
102. Λιαρόπουλος Παναγιώτης Ιωάννης
103. Λίβανος Αλέξανδρος Παναγιώτης
104. Λοϊζος Χρήστος Νικόλαος
105. Λούβαρη - Αμπιγαδόρ Άννα - Λούνα Βασίλειος
106. Λουπασάκη Ελευθερία Ευτύχιος
107. Λουράκης Γεώργιος Στυλιανός
108. Λυσανδρόπουλος Αθανάσιος Αριστείδης
109. Μαγέτου Μαρία - Χριστίνα Κωνσταντίνος
110. Μαθιουλάκη Δανάη - Αναστασία Σταύρος
111. Μακροπούλου - Καϊλίδη Κυριακή Σταύρος
112. Μάλεσης Δημήτριος Γεώργιος
113. Μανελίδου Γεωργία Μιχαήλ
114. Μαργαρού Αλίκη Παναγιώτης
115. Μαρκοπούλου Τερέζα Ιωσήφ
116. Μελίσσης Μιχαήλ Γεώργιος
117. Μητροπούλου Σεμέλη - Μαρία Ηρακλής
118. Μητσιόπουλος Χαρίλαος Κωνσταντίνος
119. Μικέδη - Προδρόμου Δανάη Μιχαήλ
120. Μικρόπουλος Λεωνίδας Αναστάσιος
121. Μονέδα Ιωάννα Ιωάννης
122. Μοσχολέα Δανάη Γεώργιος
123. Μουργελά Βασιλική - Χριστίνα Αθανάσιος
124. Μπανούσι (Banushi) Μάριο (Mario) Σκεντέρ (Skender)
125. Μπάρμπα Λαμπρινή Θωμάς
126. Μπαταγιάννης Αριστείδης Κωνσταντίνος
127. Μπένου Νεφέλη Αλέξιος
128. Μπίκου Ελένη Γεώργιος
129. Μπίμης Αναστάσιος Ιωάννης
130. Μπουλαμάκη Παναγιωτίτσα - Χαρίκλεια Γεώργιος
131. Μπουρανή Ελευθερία Στυλιανός
132. Μυστακέλης Κυριάκος Μιχαήλ
133. Νάτσιου Αριάδνη Βαγγέλης
134. Νεκταρίου Αικατερίνη Βασίλειος
135. Νενόπουλος Δημήτριος Νένος
136. Νικολάου Αλεξάνδρα Παρασκευάς
137. Νιώτης Νικόλαος Ιωάννης
138. Νορμάντ -Ψύλλας Εμμανουήλ Πασκάλ
139. Ντάβος Γεώργιος Παναγιώτης
140. Ντάσης Νικόλαος Σωτήριος
141. Ντουλάκη Ειρήνη - Μαρία Αναστάσιος
142. Ντούλας Χρήστος Ευάγγελος
143. Ομορεγκιέ - Νεάνθη Δανάη Λαμπερτ
144. Πάγια (Paja) Άλσο (Also) Σοκολ (Sokol)
145. Παναγοπούλου Μαρία Ιωάννης
146. Παντούλη Αικατερίνη Χριστόφορος
147. Παπά (Papa) Κωσταντίνος (Kostandinos) Χρίστο (Hristo)
148. Παπαδάκης Αντώνιος Ιωάννης
149. Παπαδοκοκολάκη Αγγελική Νικόλαος
150. Παπακωνσταντίνου - Τζοβανάκης Δημήτριος Σπυρίδων
151. Πάπιστα Όλγα Παναγιώτης
152. Παπούλια Μαρίνα Επαμεινώνδας
153. Παππάς Αλέξανδρος Παναγιώτης
154. Παππάς Γεώργιος Αναστάσιος- Κωνσταντίνος
155. Πασιά Αναστασία Γεώργιος
156. Πασχαλίδη Αμαλία Ελευθέριος
157. Πελέκα Ναταλία - Σταυρούλα Νικόλαος
158. Περατικού Στυλιάνα Χρίστος
159. Πετρίδη Μυρσίνη - Φιλοθέη Παναγιώτης
160. Πετροπούλου Καλλιόπη Σωτήριος
161. Πιτσή Νεφέλη - Μαριάμ Νικόλαος
162. Πνευματικάτος Ευάγγελος Ηλίας
163. Πολάκης Σταύρος Γεώργιος
164. Πουζάνοβα (Puzanova) Αλίνα (Alina) Αντρι (Andri)
165. Προκόπη Αικατερίνη Χρήστος
166. Προσπαθόπουλος Μιχαήλ Αριστείδης
167. Ραζή - Αλεξανδράτου Αργυρώ - Αγγελική Σπυρίδων
168. Σαμαρά Δήμητρα Χρήστος
169. Σέργη Ιωακωβίνα - Φωτεινή Νικόλαος
170. Σιδερής Γεώργιος Κωνσταντίνος
171. Σιδηρόπουλος Ραφαήλ Χαράλαμπος
172. Σιώζου Μαγδαληνή Χριστόφορος
173. Σιώτου Μαρίνα - Μαρία Κωνσταντίνος
174. Σκόπας Αθανάσιος - Ηλίας Γεώργιος
175. Σκούρτης Δημήτριος Χρήστος
176. Σουλτάνη Ουρανία - Ελισάβετ Θεόδωρος
177. Σοφαδίτη Γεωργία - Σταματίνα Κωνσταντίνος
178. Σπύρου Ελένη Δημήτριος
179. Σταμάτης Ζήσης Προκόπιος
180. Στάμου Βασιλική Ιωάννης - Απόστολος
181. Σταύρου Ελένη Σταύρος
182. Στυλιανίδη Μαρία Ιωάννης
183. Στυλιανού Σοφία Αριστοτέλης
184. Στύλος Ορέστης Δημήτριος
185. Τάνης Παύλος Κωνσταντίνος
186. Τζιαρού Ναταλία Βασίλειος
187. Τζίμκα Θάλεια Σωτήριος
188. Τζίτζης Συμεών Ιωάννης
189. Τριαντακωνσταντής Κωνσταντίνος Ιωάννης
190. Τρίγγου Αμαλία Στέλιος
191. Τσακίρογλου Κωνσταντίνος Χρήστος
192. Τσάφα Σαβίνα Γεώργιος
193. Τσιγκιλάρα Γεωργία Σταύρος
194. Τσιούτσια Άννα Διονύσιος
195. Τσιτσία - Γεωργαντά Κωνσταντίνα Κυριάκος
196. Τσίτσιος Κωνσταντίνος Χρυσόστομος
197. Τσιφάς Στέφανος - Μάριος Μηνάς
198. Τσούκα Ευαγγελία Αριστοτέλης
199. Τσούτσα Δέσποινα Δημήτριος
200. Τυροβολάς Ιωάννης Δημοσθένης
201. Τυρογαλάς Αναστάσιος Διονύσιος
202. Φουκαράς Θωμάς Μηνάς
203. Φουρκιώτη Μαρία Γεώργιος
204. Φραγγεδάκη Μαρία Παναγιώτης
205. Φράγκος Γεώργιος Ιωάννης
206. Φραντζεσκάκη - Γονιδάκη Μαρήλια Σπυρίδων
207. Φώτεινα - Βοϊνά Ευδοκία Παναγιώτης
208. Χαλούλη Παναγιώτα Κωνσταντίνος
209. Χατζόπουλος Αθανάσιος Αναστάσιος
210. Χελιουδάκη Κωνσταντίνα - Βαλεντίνη Όλγα
211. Χερουβείμ Ελένη Μιχαήλ
212. Χιδήρογλου Αναστασία Σάββας
213. Χριστοφορίδου Νίκη Ιωάννης

 

Επισημαίνεται ότι:

  • Οι εγγραφές για τους Α' ετείς σπουδαστές στις Ανώτερες Ιδιωτικές Σχολές Δραματικής Τέχνης θα διενεργηθούν από την Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2017 έως και την Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2017 (ημερομηνία έναρξης του διδακτικού έτους 2017-2018 για το Α' έτος σπουδών).
  • Για οποιαδήποτε διευκρίνιση επί του προγράμματος σπουδών και την εν γένει λειτουργία της Ανώτερης Καλλιτεχνικής Εκπαίδευσης, οι σπουδαστές μπορούν να απευθύνονται στη Διεύθυνση Καλλιτεχνικής Εκπαίδευσης του Υπουργείου Πολιτισμού & Αθλητισμού.

Ο Προϊστάμενος της Δ/νσης
Αντώνιος Κουτσούρης

Ακριβές Αντίγραφο Κεντρικό Πρωτόκολλο
Μάκα Χαρίκλεια


 

Επιτυχόντων στις εξετάσεις «Εξαιρετικών Ταλέντων» της 15ης Σεπτεμβρίου 2017 (Ν. 1158/81, άρθρο 12 παρ. 3), για εισαγωγή στις Ανώτερες Ιδιωτικές Σχολές Δραματικής Τέχνης (Τμ. Υποκριτικής), σχολικού έτους 2017 - 2018.

1. Αγγελοπούλου Ιωάννα του Αθανασίου
2. Καλογερόπουλος Γεώργιος του Εμμανουήλ
3. Λυμπεροπούλου Αναστασία του Κωνσταντίνου
4. Μαραπίδη Ελπινίκη-Ελισάβετ του Κωνσταντίνου

Η ανακοίνωση εδώ έχει ενημερωτικό χαρακτήρα και μόνο. Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να επιβεβαιώνουν και μόνοι τους την εγκυρότητα και την ορθότητα του παρόντος από τις αναρτήσεις του Υπουργείου Πολιτισμού.

Page on Facebook

Τηλέφωνο-Διεύνθυση

"Ανώτερη Σχολή Δραματικής Τέχνης
Μαίρης Βογιατζή Τράγκα - Ε.Π.Κ.Ε."
Μπουμπουλίνας και Δεληγιάννη 19,
τκ. 106 82 ,Αρχαιολογικό Μουσείο - Κέντρο - Αθήνα
Τηλέφωνο: 210 - 82 31 790
Κινητό: 698 05 88 063 (what'up)