Ανώτερη Σχολή Δραματικής Τέχνης

Μαίρης Βογιατζή Τράγκα

Παρουσίαση Εξετάσεων 2017

  Παρουσίαση Παραστάσεων-Εξετάσεων Ιουνίου 2017
Θέατρο Έναστρον

Μπουμπουλίνας και Δεληγιάννη 19, Μουσείο
τηλ: 210-8231790

Είσοδος Δωρεάν
(τελευταία ενημέρωση 18/5/2017)

 


Δευτέρα 22 Μαΐου, ώρα 9.30 μ.μ.
“Ακρότητες” του Γ. Μαστροσιμονέ
Σκηνοθεσία- Διδασκαλία: Βασίλης Μπισμπίκης
Συμμετέχουν σπουδαστές του 2ου έτους


Τρίτη 23 Μαΐου, ώρα 7.30 μ.μ.
Σκηνές Σύγχρονου Ελληνικού ρεπερτορίου
Και Η Φαλακρή Τραγουδίστρια του Ιονέσκο
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Θεόδωρος Κυριακός
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου και 2ου έτους


Τετάρτη 24 Μαΐου, ώρα 8 μ.μ
Σκηνές σύγχρονου Ελληνικού και Ξένου Ρεπερτορίου.
Υποκριτική γραμμή: Ρεαλισμός
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Πέμη Ζούνη
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου έτους


Πέμπτη 25 Μαΐου, ώρα 9 μ.μ.
“Αλαντίν Μ …”
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Μυρσίνη Δόξα
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου , 2ου και 3ου έτους


Παρασκευή 26 Μαΐου, ώρα 6 μ.μ.
“Το Νεκρό Σπίτι”
Σκηνοθεσία - Κινησιολογία: Σοφία Καζαντζιάν
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου  έτους


Παρασκευή 26 Μαΐου, ώρα 8 μ.μ.
Σωματοποιημένοι Μονόλογοι του Σαίξπηρ
Σκηνοθεσία - Κινησιολογία: Σοφία Καζαντζιάν
Συμμετέχουν σπουδαστές του 3ου έτους


Σάββατο 27 Μαΐου, ώρα 1.30 μ.μ.
Ξιφασκία και Υποκριτική
Σκηνοθεσία- Διδασκαλία: Γεννάδιος Πάτσης
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου, 2ου  και 3ου  έτους
Αίθουσα παρουσίασης: Χορός (1ος όροφος)


Δευτέρα 29 Μαΐου, ώρα 5 μ.μ.
“Τα αυγά της στρουθοκαμήλου”
Μαύρη κωμωδία του Χ. Ναούμ
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Γιούλη Ζήκου
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου  έτους


Δευτέρα 29 Μαΐου, ώρα 8 μ.μ.
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Μυρτώ Πισπινή
Συμμετέχουν σπουδαστές του 2ου  έτους


Τρίτη 30 Μαΐου, ώρα 7.30 μ.μ.
Η χαρτοπαίχτρα του Δημήτρη Ψαθά
Σκηνοθεσία- Διδασκαλία: Μανωλόπουλος Τάκης
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου έτους


Τετάρτη 31 Μαΐου, ώρα 8 μ.μ
Σύγχρονο Θέατρο
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Γιάννης Μόρτζος
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου έτους και 2ου έτους


Παρασκευή 2 Ιουνίου, ώρα 7.30 μ.μ.
Μονόλογοι Επηρεασμένοι από τα 7 Θανάσιμα Αμαρτήματα
(Γραμμένοι από τους σπουδαστές του 1ου έτους)
Σκηνοθεσία- Διδασκαλία: Ορέστης Τρίκας
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου έτους


Σάββατο 3 Ιουνίου, ώρα 9.30 μ.μ.
Bed Time Stories του Γ. Ηλιόπουλου
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Ορέστης Τρίκας
Συμμετέχουν σπουδαστές του 2ου έτους


Δευτέρα 5 Ιουνίου, ώρα 6 μ.μ.
“Ιππόλυτος” του Ευριπίδη
Σκηνοθεσία-Διδασκαλία:Βασίλης Νικολαΐδης
Τραγούδι-Διδασκαλία: Νένη  Ζάππα
Κινησιολογία: Αγγέλα Πατσέλη
Συμμετέχουν σπουδαστές του 3ου έτους


Τετάρτη 7 Ιουνίου, ώρα 4.30 μ.μ.      
Συρραφή σκηνών Ελληνικού και Ξένου ρεπερτορίου  
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Μάνος Αντωνίου                 
Συμμετέχουν σπουδαστές του 2ου έτους


Πέμπτη 8 Ιουνίου, ώρα 7.30 μ.μ.
“Πεέρ Γκύντ” του Ίψεν
Σκηνοθεσία- Κινησιολογία: Σοφία Καζαντζιάν
Συμμετέχουν σπουδαστές του 2ου έτους


Παρασκευή 9 Ιουνίου, ώρα 7.30 μ.μ.
"Χορογραφίες"
Διδασκαλία - Κινησιολογία: Έλενα Ευτέεβα
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου, 2ου, 3ου έτους


Σάββατο 10 Ιουνίου, ώρα 8 μ.μ.
Δραματοποιημένη Ποίηση
Κινησιολογία: Αγγέλα Πατσέλη
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Κωνσταντίνος Κωνσταντόπουλος
Συμμετέχουν σπουδαστές του 3ου έτους


Δευτέρα 12 Ιουνίου, ώρα 8 μ.μ.
“H Βρωμιά ” του Ρόμπερτ Σνάιντερ
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Τάκης Μανωλόπουλος
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου και 2ου


Τρίτη 13 Ιουνίου, ώρα 8 μ.μ.
“Αναζητώντας το ρόλο”
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Μαρίκα Θωμαδάκη
Συμμετέχουν σπουδαστές του 1ου ,2ου  έτους


Τετάρτη 14 Ιουνίου, ώρα 1.30 μ.μ.
Σκηνές Κλασικού και Ξένου ρεπερτορίου
Σκηνοθεσία-Διδασκαλία: Μίχαελ Ζάιμπελ
Συμμετέχουν σπουδαστές του 2ου και 3ου έτους


Τετάρτη 14 Ιουνίου, ώρα 8 μ.μ.
“Η Νύχτα Μόλις Πριν Από Τα Δάση” του Bernard-Marie Koltes
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Θεόδωρος Κυριακός
Κινησιολογία: Αγγέλα Πατσέλη
Συμμετέχουν σπουδαστές του 3ου έτους


Πέμπτη 15 Ιουνίου, ώρα 7.30μ.μ.
"Μίμησις Πράξεως…" Σπουδή στο Αρχαίο Δράμα με την Ερμηνεία
Αποσπασμάτων απο  Έργα Αρχαίων Δραματουργών
Σκηνοθεσία - Διδασκαλία: Δημήτρης Ν. Παπακωνσταντίνου


Σάββατο 17 Ιουνίου, ώρα 8:30 μ.μ.
Κυριακή 18 Ιουνίου, ώρα 8:30 μ.μ.
Είναι κόκκινο...σαν αίμα
Σκηνοθεσία-Διδασκαλία:Βασίλης Νικολαΐδης
Τραγούδι-Διδασκαλία: Νένη  Ζάππα
Κινησιολογία: Αγγέλα Πατσέλη
Συμμετέχουν τελειόφοιτοι σπουδαστές



                                                 

Page on Facebook

Τηλέφωνο-Διεύνθυση

logo

"Ανώτερη Σχολή Δραματικής Τέχνης
Μαίρης Βογιατζή Τράγκα - Ε.Π.Κ.Ε."
Μπουμπουλίνας και Δεληγιάννη 19,
τκ. 106 82 ,Αρχαιολογικό Μουσείο - Κέντρο - Αθήνα
Τηλέφωνο: 210 - 82 31 790
Κινητό: 698 05 88 063 (what'up)